TeamGym Sengeløse

TeamGym trænerteam består af: 

Pernille Torning

Sofie V. Kristensen 

Stine V. Kristensen 

Karina Torning 

Avneet Kalsi 

Hjælpere; Maja og Isabella

I Sengeløse Idræt er vi stolte af at kunne præsentere fire konkurrencehold i år.
Aldrig før er det sket i Sengeløse Idræts historie at vi i TeamGym har hold på alle niveauer, -helt fra Nano til Junior! 


Kalender for TeamGym

Den grønne farve indikere opvisninger
Den sorte farve indikere fastlagte konkurrencer
Den blå farve indikere konkurrence plan 1 
Den orange farve indikere konkurrence plan 2

Om vi følger konkurrenceplan 1 eller 2 afhænger af sæsonens første konkurrence.  

Nanopige

År 2019

  • Dato: 03. februar
    Vallensbæk opvisning 
    Sted:
     Vallensbæk Idrætscenter
  • Dato:  
    Sengeløse opvisning
    Sted: Sengeløse Hallen

Micropige

År 2018

  • Dato: 8. december - 9. december
    Julecup
    Sted: Gladsaxe

År 2019

  • Dato: 03. februar
    Vallensbæk opvisning
    Sted: Vallensbæk Idrætscenter
    • Dato: 02. marts - 03.marts eller 09. marts - 10. marts
      Region Østdanmark Talentrækken 1. runde
      Sted: Helsinge Hallerne
    • Dato: 13. april - 14. april eller 27. april - 28. april 
      Region Østdanmark Talentrækken 2. runde 
      Sted: Greve Idræts Center

    • Dato: 
      Sengeløse opvisning
      Sted:
       Sengeløse Hallen

Minipige

År 2018

  • Dato: 8. december - 9. december
    Julecup 
    Sted: Gladsaxe

År 2019

  • Dato: 26. januar - 27. januar
    Region Østdanmark Mini og Senior Mesterrækken
    Sted: Oplyses senere

  • Dato: 03. februar
    Vallensbæk opvisning
    Sted: Vallensbæk Idrætscenter
  • Dato: 02. marts - 03. marts eller 09. marts - 10. marts
    Region Østdanmark Talentrækken 1. runde
    Sted: Helsinge Hallerne
     
  • Dato: 23. marts - 24. marts
    Forbundsmesterskaberne mini 1. runde
    Sted: Arena Nord 
  • Dato: 13. april - 14. april eller 27. april - 28. april 
    Region Østdanmark Talentrækken 2. runde
    Sted: Greve Idræts Center

  • Dato: 
    Sengeløse opvisning
    Sted: Sengeløse Hallen
  • Dato: 11. maj - 12. maj
    Forbundsmesterskaberne mini 2. runde
    Sted: Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena 


Juniorpige

År 2018

  • Dato: 8. december - 9. december
    Julecup
    Sted: Gladsaxe

År 2019

  • Dato: 19. januar - 20. januar
    Region Østdanmark Micro og JuniorMesterrækken
    Sted: Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena

  • Dato: 03. februar
    Vallensbæk opvisning
    Sted: Vallensbæk Idrætscenter
  • Dato: 02. marts - 03. marts eller 09. marts - 10. marts
    Region Østdanmark Talentrækken 1. runde
    Sted: Helsinge Hallerne
  • Dato: 30. marts - 31. marts
    Forbundsmesterskaberne junior 1. runde
    Sted: Helsinge Hallerne

  • Dato: 13. april - 14. april eller 27. april - 28. april 
    Region Østdanmark Talentrækken 2. runde
    Sted: Greve Idræts Center

  • Dato:  
    Sengeløse opvisning
    Sted: Sengeløse Hallen
  • Dato: 18. maj - 19. maj
    Forbundsmesterskaberne junior 2. runde
    Sted: Arena Randers